Taide, kulttuuri & viihde
Espoo-päivän taideaarrejahti
Taideaarrejahti on koko perheen hauska seikkailu, jossa lapset ja lapsenmieliset pääsevät tutustumaan Hanaholmenin taiteeseen! Tutki taideteoksia, ota kuvia ja pohdi, mitä teokset haluavat kertoa sinulle.

Päivämäärä
29.8.2025 - 30.8.2025Paikka
Hanasaari, EspooTapahtuman tyyppi
MaksutonKieli
Suomi, ruotsi ja englantiEspoo-päivän kunniaksi tarjoamme Taideaarrejahdin esittelyn ja kartan itsenäiseen seikkailuun Hanaholmenin taidepuistossa perjantaina 29.8. klo 16–18 sekä lauantaina 30.8. klo 10–12. Taideaarrejahdin esittelyt ja kartat ovat osallistujille ilmaisia ja niitä tarjotaan suomeksi, ruotsiksi ja englanniksi.
Hanaholmenin ympäristöä ja taideteoksia värittää upea merellinen luonto. Hanasaari ja sen historia onkin inspiroinut paikkasidonnaisen taiteen syntyä. Osa teoksista on myös syntynyt toisaalla, mutta sittemmin ne ovat löytäneet paikkansa idyllisestä Hanasaaresta.
Ilmoittaudu esittelyyn ja tule nauttimaan taiteesta Hanaholmeniin!
Vierailun yhteydessä voit piipahtaa Café Hanaholmeniin nauttimaan pikkupurtavaa, tai vaikka jäädä yöksi upeaan hotelliimme.
Yhteystiedot

